Nasz zespół

Monika Czucha-Wołkowska

lek. med. Monika Czucha-Wołkowska

Psychiatra
Monika Czucha-Wołkowska, specjalista psychiatra z ponad 15 letnim doświadczeniem zawodowym. Absolwentka Akademii Medycznej w Gdańsku, doświadczenie kliniczne zdobywałam na stażach specjalizacyjnych w Klinice Psychiatrii w Gdańsku oraz ambulatoryjnie w Poradni Zdrowia Psychicznego. Przez siedem lat pracowałam jako badacz w projekcie naukowym opracowującym biomarkery choroby afektywnej dwubiegunowej z objawami psychotycznymi i schizofrenii a w okresie 2017-2019 nad wpływem marihuany na funkcje poznawcze w Insitute of Living w Hartford Ct, .
demo-attachment-37-Subtraction-3

Podczas mojej pracy w Stanach Zjednoczonych bacznie się przyglądałam pracy moich mentorów psychiatrii, przysłuchiwałam się i zapamiętywałam ich wskazówki i wiedzę, aby móc lepiej i efektywniej pracować ambulatoryjnie z pacjentem. Podpatrywałam sposoby pracy wykorzystywane przez kolegów w USA i staram się je dostosować do warunków i naszej rzeczywistości lokalnej. Moim motto zawsze jest „ traktuj drugiego tak, jak sama chciałabyś być potraktowana przez innego człowieka”. Lubię pracę z człowiekiem, lubię się dokształcać i podnosić swoje kwalifikacje, aby być maksymalnie kompetentną i efektywną w pracy, którą wykonuję. Służę pomocą osobom z szerokiego spektrum wiekowego, nie mniej najbardziej komfortowo i najdłużej pracuję z dorosłymi, którzy szukają wsparcia w wyniku doświadczania dyskomfortu z powodu zmienności nastroju, objawów lękowych o różnej i bogatej symptomatologii (np. dolegliwości typu kołatanie serca, zmienności ciśnienia tętniczego, przyspieszenie akcji serca, uczucie kluchy w gardle, dolegliwości gastrycznych, różnego rodzaju parestezji w obrębie ciała ). Pomagam odzyskać równowagę rytmu snu i czuwania. Wiele innych objawów dyskomfortu psychicznego, które odbierają pacjentom radość życia, również leżą w centrum moich zainteresowań i kompetencji specjalistycznych.

Agnieszka Kwiatkowska

lek. Agnieszka Kwiatkowska

Psychiatra
Agnieszka Kwiatkowska, specjalista psychiatra z blisko 20 letnim doświadczeniem zawodowym. Jestem absolwentką Akademii Medycznej w Gdańsku, doświadczenie zawodowe zdobywałam w Klinice Psychiatrii Rozwojowej, Zaburzeń Psychotycznych i Wieku Podeszłego AMG, Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym w Gdańsku, 7 Szpitalu Marynarki Wojennej w Gdańsku oraz w Poradniach Zdrowia Psychicznego.

Brałam udział w badaniach klinicznych leków przeciwdepresyjnych. Systematycznie podnoszę swoją wiedzę uczęstnicząc w sympozjach i konferencjach krajowych oraz międzynarodowych a także czytając literaturę naukową. Zajmuję się diagnostyką, profilktyką i leczeniem chorób i zaburzeń psychicznych u osób dorosłych. Do każdego pacjenta podchodzę indywidualnie, staram się dobrać metody leczenia do jego problemów, schorzeń współistniejących i oczekiwań. Traktuję pacjenta jako partnera i cenię sobie jego zaangażowanie w proces leczenia. Współpracuję z psychoterapeutami w różnych nurtach. Udzielam porad rodzinom osób doświadczających chorób i zaburzeń psychicznych. W ostatnim czasie w dużo uwagi poświęcam zagadnieniom dotyczącym wpływu pandemii COVID-19 na zdrowie psychiczne. Oferuję konsultacje i pomoc osobom doświadczającym lęku przed zachorowaniem, osobom, które przeszły chorobę i dostrzegają u siebie zmiany psychiczne, pracownikom ochrony zdrowia, którzy są wyczerpani wielomiesięczną pracą na tzw. „pierwszej linii frontu” oraz osobom, które odczuwają dyskomfort psychiczny związany ze zmianą dotychczasowego życia.

demo-attachment-828-Subtraction-10
Marczulin

dr n. o zdr. Joanna Marczulin

Psycholog, psychoterapeuta
Jestem psychologiem i psychoterapeutą poznawczo- behawioralnym (certyfikat nr 709), członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Ukończyłam studia magisterskie: wydział historii UG, psychologii UG i studia podyplomowe: psychologia kliniczna GUMed i psychoterapii poznawczo- behawioralnej SWPS, obecnie jestem w trakcie specjalizacji z zakresu psychologii klinicznej. W 2016 r zakończyłam studia doktoranckie na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym i obroniłam tytuł doktora nauk o zdrowiu.

Doświadczenie w pracy psychologa zdobyłam pracując na oddziałach szpitalnych i ośrodkach rehabilitacyjnych dla dorosłych. Jako psychoterapeuta pomagam pacjentom pracując w Poradniach Zdrowia Psychicznego na terenie Gdańska.
Swoje umiejętności i kwalifikacje podnoszę biorąc udział w konferencjach i warsztatach. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.

Zapraszam pacjentów:

 • – nieradzących sobie w stresie,
  – depresyjnych,
  – lękowych,
  – z zaburzeniami osobowości,
  – z zaburzeniami odżywiania,
  – z trudnościami w relacjach.
demo-attachment-828-Subtraction-10
Zdjęcie na stronę

mgr Katarzyna Łycyniak

Psycholog, seksuolog, coach
Posiadam 15 letnie doświadczenie w pracy jako psycholog. Od 2007 prowadzę Gabinet Pomocy Psychologicznej. Swoją wiedzę i doświadczenie wykorzystuje przede wszystkim w pracy z osobami, które znajdują się w trudnych sytuacjach życiowych. Prowadzę terapię psychologiczną w nurcie holistycznym. Konsultacje dotyczą problemów natury seksuologicznej, konsultacje dla par w kryzysie w związku. Konsultacje i terapia dla osób poszukujących własnej tożsamości seksuologicznej. Prowadzę również terapię dla młodzieży z trudnościami egzystencjonalnymi.

Ponadto wykonuję badania  psychologiczne pomagające w wystosowaniu diagnozy psychiatrycznej. Posiadam uprawnienia do przeprowadzania badań psychologicznych i wydawania orzeczeń psychologicznych dla osób ubiegających się o pozwolenie na broń oraz handel materiałami wybuchowymi, także dla osób ubiegających się o pracę w charakterze kuratora sądowego, prokuratora i inne zawody wymagające badań psychologicznych.

W swojej pracy terapeutycznej preferuję holistyczne podejście do pacjenta. Przyświeca mi zasada, że człowiek jest zawsze indywidualnością i nie ma jednego schematu dotyczącego pomocy psychologicznej, może być postawiona jednostka chorobowa, natomiast sytuacje życiowe, które doprowadziły do obecnego stanu samopoczucia człowieka są zawsze inne, bo zawsze inne są ścieżki życia indywidualnego człowieka.  

Zapraszam serdecznie rozmowa zawsze pomaga!

 • W 2006 r ukończona  Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Warszawie – Kierunek Społeczna Psychologia Kliniczna
 •  2007-2009  Instytut Psychologii Zdrowia przy SWPS – Studia Podyplomowe – Seksuologia Kliniczna
 •  2009-2011   Instytut Psychologii Procesu – dwuletnie studium terapeutyczne – Terapeuta Psychologii Procesu
 • 2008   Norman Benett Academy – Certyfikat Coach Praktyk Biznesu
 • 2013-2014   Uniwersytet Gdański – Studia Podyplomowe –  Psycholog  Transportu
demo-attachment-828-Subtraction-10
IMG_3885

Magdalena Frukacz-Gromadzka

Specjalista psycholog kliniczny, Psycholog sportu
Magdalena Frukacz-Gromadzka, specjalista w dziedzinie psychologii klinicznej człowieka dorosłego oraz psycholog sportu. Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego oraz studiów podyplomowych w zakresie: psychologii sportu UG, psychologii klinicznej AM, diagnozy i terapii neuropsychologicznej UMCS. Doświadczenie kliniczne zdobywałam pracując w poradni zdrowia psychicznego dla dorosłych, poradniach i oddziałach Wojewódzkiego Centrum Onkologii, dziennym oddziale psychogeriatrycznym. W 2010 roku uzyskałam nominację na psychologa Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Od ponad 17 lat jestem aktywna zawodowo, koncentrując się głównie na pracy z człowiekiem dorosłym w różnych obszarach jego kryzysu życiowego. Za sobą mam wieloletnie doświadczenie niesienia pomocy ludziom zmagającym się z objawami takich jednostek chorobowych jak: depresja, schizofrenia, zaburzenia lękowe. Współpracowałam z zawodnikami na różnym poziomie wyszkolenia sportowego (olimpijski, pro i amator) zarówno na zgrupowaniach, jak i stacjonarnie. Służę pomocą również rodzicom i opiekunom młodych sportowców. 

Cenię pracę opartą na twórczym myśleniu, z wykorzystaniem siły humoru, ale przede wszystkim wiem też, jak ważne jest wzajemne poznanie i dopasowanie się. Swój warsztat regularnie poddaję weryfikacji i ciągłemu kształceniu. 

Wierzę, że może być lepiej.

demo-attachment-828-Subtraction-10
Wrońska Anna

lek. Anna Wrońska

Psychiatra
Ukończyłam Akademię Medyczna w Gdańsku. Po odbyciu stażu podyplomowego rozpoczęłam pracę w Klinice Chorób Psychicznych i Zaburzeń Nerwicowych w UCK w Gdańsku. Zdobyłam specjalizację z psychiatrii. Pracowałam także w Zakładzie Psychiatrii Biologicznej UCK w Gdańsku i w poradni zaburzeń snu. Ponadto zatrudniona byłam w poradniach zdrowia psychicznego. Od 2008 roku pracuje w Oddziale Psychiatrycznym 7 Szpitala Marynarki Wojennej w Gdańsku. Aktualnie pełnię funkcję kierownika oddziału.

Zajmuję się leczeniem zaburzeń afektywnych, lękowych, psychotycznych, schizofrenii, uzależnień, zaburzeń osobowości, zaburzeń psychicznych na podłożu schorzeń somatycznych oraz organicznego uszkodzenia
mózgowia. Jestem autorem i współautorem publikacji naukowych dotyczących zaburzeń psychicznych w chorobach tkanki łącznej. Staram się podejść do pacjenta całościowo skupiając się nie tylko na dolegliwościach psychicznych, ale także na współistniejących schorzeniach somatycznych. Moja wiedza oparta jest o doświadczenia w pracy szpitalnej jak i ambulatoryjnej, konsultacje psychiatryczne w oddziałach somatycznych. Stale podnoszę swoje kwalifikacje uczestnicząc w konferencjach naukowych, czytając najnowsze publikacje, książki z dziedziny psychiatrii i psychologii. Na codzień  współpracuję z psychologami. Bardzo ważnym celem dla mnie jest poprawa funkcjonowania pacjenta w środowisku rodzinnym jak i zawodowym.

demo-attachment-828-Subtraction-10
Anna Rzymska Milancej

lek. Anna Rzymska-Milancej

Specjalista psychiatra, psychoterapeuta PTP
W 1997 roku ukończyłam studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Gdańsku. Potem przez dwa lata pracowałam jako lekarz pierwszego kontaktu, pogłębiając swoją wiedzę o człowieku jako całości i problemach, jakie mogą go trapić. Od 2000 roku zajmuję się psychiatrią: pracowałam w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym w Gdańsku, Wojewódzkim Ośrodku Terapii Uzależnienia od Alkoholu w Gdańsku i w poradniach zdrowia psychicznego w Gdańsku, Gdyni, Pucku i Pruszczu Gdańskim.

W roku 2006 uzyskałam tytuł specjalisty psychiatrii i od tego czasu prowadzę prywatną praktykę psychiatryczno-psychoterapeutyczną. W latach 2011-2017 współtworzyłam, a następnie kierowałam Dziennym Oddziałem Psychiatrycznym NCM w Gdańsku. Aktualnie udzielam konsultacji w dziennych oddziałach psychiatrycznych.

W 2002 roku ukończyłam dwuletnie Szkolenie Pomocy Psychologicznej i Psychoterapii, a w latach 2004-2006 szkolenie w zakresie psychoterapii prowadzone przez Instytut Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, atestowane przez Zarząd Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Moja praca psychoterapeutyczna jest nadzorowana przez certyfikowanego superwizora Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. W 2018 roku uzyskałam certyfikat psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Oferuję fachową pomoc lekarsko-psychiatryczną. Prowadzę terapię farmakologiczną i psychoterapię w zależności od potrzeb pacjenta i postawionej diagnozy.

Ściśle przestrzegam zasad etyki lekarskiej. W związku z tym zwolnień lekarskich udzielam wyłącznie w uzasadnionych terapeutycznie przypadkach. Wszelkie zaświadczenia o stanie zdrowia sporządzam w oparciu o rzetelną diagnozę w odniesieniu do trwającej lub odbytej terapii.

Rejestracja

Umów wizytę